חשיבות של פרויקטים במבנה שימור.

על מה צריך להקפיד במבני שימור.

בפרויקט שימור חשוב מאוד תפקידו של האדריכל שמכיר את הגורמים בעיירה ,וימנע טעויותשיחסכו המון כסף בתכנון 
יש לעבוד לפי הנחיות הרשות ובכך למנוע ליקויים במבנה 

פיקוח על מבני לשימור

פיקוח על מבני שימור הינו נדבך חשוב ,שכן הקפדה על פרטים ,על בעליי מקצוע ,בכפוף לתקן בניה ישראלי. דרוש ידע וניסיון בפיקוח שכן מבנה לשימור דורש לעיתים חיזוקים של קורות ואחריות קונסטרוקטור לביצוע עבודה.
במבני שימור יש להתחשב בהנחיות של המועצה \עירייה בכך לחסוך המון כסף בעתיד 

מבני לשימור מצריך ניהול נכון והרבה מחשבה

מבני שימור הינו פרויקט שדורש הקפדה על הפרטים הקטנים, ניהול אנשי מקצוע טובים, ובקרת מבנה.


ניהול ופיקוח

  1. ניהול ופיקוח פרויקטים לשימור מצריך ידע רב, מכוון שרב הנסתר על הגלוי. בפרויקטים לשימור בניינים היסטוריים נדרשת התמחות מקצועית, נדרש תכנון יהיה יעיל והביצוע איכותי.
  2. מציאת פתרונות מקצועיים בשטח. התאמת המבנה לתקני בנייה ישראלים ידע בחיזוק המבנה לצורך תוספות בנייה. ידע בחיזוק המבנה מחשש להתרחשות רעידות אדמה. יכולת ליצירת מפרטים לעבודות השימור ולהגנה על פרטי בנייה מקוריים. תמיכה בהליך התכנון הייחודי בהיקף וביחס ישיר לצרכי האדריכל והשימור. הקפדה על ביצוע מקצועי ואיכותי של שלבי הבנייה, על בסיס מפרטים מיוחדים לעבודות השימור. שמירה על עדכניות בכל הקשור לטכנולוגיות ולפיתוחים חדשים בתחום חומרי הבנייה המותאמים במיוחד למבנים היסטוריים. מתן גישה למאגר מידע פנימי של החברה להשוואת עלויות בתחום עבודות השימור. שימוש ברשת ענפה של קשרים עם קבלנים בעלי ניסיון מוכח בשימור מבנים ובעלי מקצוע אחרים המתמחים בעבודות שימור, נגרים, מסגרים, עובדי מוזאיקה, פריקסטים, טייחים. לוחות זמנים לביצוע הפרויקט ביחס ישיר להבנה מעמיקה של טכנולוגיות הבנייה ההיסטוריות, האופייניות למבנה, ולהשלכות שלהן על ביצוע הפרויקט. חברת פרץ מהנדסים עוסקת בפיקוח וניהול בניה/תוספת במבני שימור מורכבים ומספקת תכנון מקדים כדי למנוע טעויות במבני שימור.

לילמבלום,ת"א

חיבור מבנה לשימור עם מבנה קיים ,מצריך דיוק בעבודה וירידה לפרטים 

לפי הנחיות האדריכל בכפוף לאישורי העירייה.

לכן יש לבחור קבלן שמבין את דרישות התכנון לפני ביצוע 
ומבין משמעות של שימור והקפדה כל הנחיות וכללים ברורים.